TRENERI

TRENERI

FRANJO GLAZER

1945.

ILJEŠ ŠPIC

1946/51.

(šampion Jugoslavije 1946/47 i 1948/49, i osvajač Kupa Jugoslavije 1947)

TONI POGAČNIK

1952.

TONI POGAČNIK

1952/53.

ILJEŠ ŠPIC

 

1952/53.

MILOVAN ĆIRIĆ

1953/54.

ILJEŠ ŠPIC

 

1954/55.

ALEKSANDAR TOMAŠEVIĆ

1955/56

KIRIL SIMONOVSKI

1956/57

(do januara 1957)

FLORIJAN MATEKALO

1956/57.

(od januara 1957) osvajač Kupa Jugoslavije 1957.

GEZA KALOČAJ

1957/58

ILJEŠ ŠPIC

1958/59.

ILJEŠ ŠPIC

1959/60.

STJEPAN BOBEK

1960/61 (šampion Jugoslavije)

STJEPAN BOBEK

1961/62 (šampion Jugoslavije)

STJEPAN BOBEK

1962/63. 

Sa Kirilom Simonovskim (pred kraj prvenstva šampion Jugoslavije)

KIRIL SIMONOVSKI

1962/63. 

Sa Stjepanom Bobekom (pred kraj prvenstva šampion Jugoslavije)

MARKO VALOK

1963/64.

(od jeseni 1963 do februara 1964)

FLORIJAN MATEKALO

1963/64.

(od februara 1964 do 1.avgusta 1964)

ABDULAH GEGIĆ 

1965/67. (vicešampion Evrope)

STEVAN VILOTIĆ

1967

(od jula do jeseni 1967) 

STJEPAN BOBEK

1967/69.

(od jeseni 1967 do jeseni 1969)

STEVAN VILOTIĆ

1969/70.

(od jesenjeg dela do 30 novembra)

KIRIL SIMONOVSKI

1969/70.

(od novembra 1969 do juna 1970)

GOJKO ZEC

1970/71.

(od 2. jula 1970. do 24. decembra 1971.)

VELIBOR VASOVIĆ

1971/73.

(od 24 decembra 1971 do 29 novembra 1973)

MIRKO DAMJANOVIĆ

1973/74.

(od 29 novembra)

TOMISLAV KALOPEROVIĆ 

1974/76.

(od 17 novembra 1974 do 15 oktobra 1976) šampion Jugoslavije 1975/76.

JOVAN MILADINOVIĆ

1976.

(od 16 oktobra do 31 decembra)

ANTE MLADINIĆ

1977/78.

(od 12 januara 1977 do 31 decembra 1978) šampion Jugoslavije 1977/78 i osvajač Srednjoevropskog kupa.

FLORIJAN MATEKALO

1979.

 (od 1.januara do 14 aprila)

JOVAN MILADINOVIĆ

1979.

Sa Milutinom Šoškićem

MILUTIN ŠOŠKIĆ

1979.

Sa Jovanom Miladinovićem, trener prvog tima (od 15. aprila do 1 jula 1979.)

JOSIP DUVANČIĆ

1979/80.

Prvi trener i Branko Rašović pomoćni trener (od 1 jula 1979 do 30 juna 1980)

TOMISLAV KALOPEROVIĆ 

1980/82

Trener prvog tima – Milutin Šoškić i Branko Rašović pomoćnici (od 1 jula 1980 do 1 jula 1982)

MILOŠ MILUTINOVIĆ

1982.

trener prvog tima i Nenad Bjeković i Milutin Šoškić, pomoćnici (od 1 jula 1982 do 19 avgusta 1984) šampion Jugoslavije 1982/83.

NENAD BJEKOVIĆ

1984.

trener prvog tima, Milutin Šoškić, pomoćnik, Momčilo Vukotić, tehnički rukovodilac (od 19 avgusta 1984 30 juna 1987) – šampion Jugoslavije 1985/86 i 1986/87.

FAHRUDIN JUSUFI

1987.

Trener prvog tima, Baja Marić, saradnik, Momčilo Vukotić, tehnički rukovodilac od 1 jula 1987 do 12 septembra 1988)

MOMČILO VUKOTIĆ

1988.

Trener prvog tima, pomoćnik Milutin Šoškić (od 12 septembra 1988 do 27 septembra 1989) i Ivan Golac (od 1 januara 1989 osvojač Kupa Jugoslavije 1989.)

IVAN GOLAC

1989.

Trener prvog tima, Milutin Šoškić, pomoćnik (od 27 septembra 1989 do 26 aprila 1990)

NENAD BJEKOVIĆ

1990.

(od 29. aprila do 1. jula)

MILOŠ MILUTINOVIĆ

1990.

(trener prvog tima), Milutin Šoškić i Blagoje Paunović, pomoćnici (od 1. jula 1990. do 1. jula 1991.)

IVAN OSIM

1991.

Trener prvog tima, Blagoje Paunović i Branko Rašović, pomoćnici (od 1. jula 1991. do 3. jula 1992.) – osvajači Kupa Jugoslavije 1992.

LJUBIŠA TUMBAKOVIĆ

1992/99.

Trener prvog tima, Blagoje Paunović, pomoćnik (od 3. jula 1992. do jula 1994.), Miloš Radaković pomoćnik (od jula 1994), šampion Jugoslavije 1992/93 sa rekordom 36 31 3 2 103-20(+83) 65, “Dupla kruna” (osvajač Kupa i šampionata 1993/94), 1995/96 šampion Jugoslavije, 1996/97 šampion Jugoslavije, 1997/98 osvajač Kupa Jugoslavije,  šampion Jugoslavije 1998/99.

MIODRAG JEŠIĆ

1999/2000.

LJUBIŠA TUMBAKOVIĆ

2000/2002.

Osvajač Kupa 2000/01, šampion SCG za 2001/02, 2002/03.

LOTHAR MATTHÄUS

2002/03.

Šampion SCG za 2003, učesnik UEFA Lige šampiona u sezoni 2003/04.

VLADIMIR VERMEZOVIĆ

2004/05.

Šampion SCG za 2004/05, učesnik lige Kupa UEFA u sezoni 2004/05

JÜRGEN RÖBER

2005/06

MIODRAG JEŠIĆ

2006/07.

MIROSLAV ĐUKIĆ

2007.

(od januara do decembra 2007)

SLAVIŠA JOKANOVIĆ

2007/09.

(od 25.12.2007.- 5.9.2009.). Šampion i osvajač Lav   Kupa Srbije za 2007/08 i 2008/09, učesnik lige UEFA u sezoni 2008/09 i Lige Evrope u sezoni 2009/10.

GORAN STEVANOVIĆ

2009/2010.

(5.9.2009-16.4.2010)

ALEKSANDAR STANOJEVIĆ

2010/2012.

(Od 16.4.2010 – 13.01.2012 ) Šampion Srbije za 2009/10 i 2010/11. Osvojen Kup Srbije u sezoni 2010/11 Učešće u UEFA Ligi šampiona u sezoni 2009/10 (grupna faza)

AVRAM GRANT

2012.

(od 13.01.2012 – 20.5.2012)

VLADIMIR VERMEZOVIĆ

2012.

(od 21.5.2012 – 29.4.2013)

VUK RAŠOVIĆ

2013.

(od 29.4.2013 – 16.12.2013)

MARKO NIKOLIĆ 

2013/2015.

(od 16.12.2013 – 25.3.2015)

ZORAN MILINKOVIĆ

2015.

(od 25.3.2015 – 15.10.2015)

LJUBINKO DRULOVIĆ

2015. 

(od 16.10.2015 – 25.12.2015)

IVAN TOMIĆ

2015. 

(od 25.12.2015 – 1.8.2016)

MARKO NIKOLIĆ

2016. 

(od 4.8.2016 – 31.5.2017)

MIROSLAV ĐUKIĆ

2017. 

(od 5.6.2017. – 3.8.2018.)

ZORAN MIRKOVIĆ

2018. 

(od 4.8.2018  – 12. 3. 2019)

SAVO MILOŠEVIĆ

2019. 

(od 27. 3. 2019.)