Fudbaleri Partizana su izgubili večeras od holandskog Fejenorda i drugi meč osmine finala UEFA Lige konferencije, ovaj put u Roterdamu, ali se nisu obrukali. Večerašnji krajnji rezultat od 3:1 nije naravno „bajan“, ali je on realno mogao biti povoljniji po crno-bele. Ne može se naravno prenebregnuti činjenica da je večerašnji meč počeo sa ogromnom rezultatskom prednošću Holanđana iz prve utakmice u Beogradu, ta činjenica je od starta imala svoj uticaj na mnogo toga u večerašnjem meču, ali je Partizan mogao večeras čak i do boda, koji je mogao puno da mu znači za novi ciklus evropskih kvalifikacija od leta.

Partizan je vrlo dobro parirao Fejenordu tokom čitavog prvog poluvremena. Nisu crno-beli u napadu bili konkretni, nisu stvarali šanse, ali su u defanzivi stajali vrlo dobro i sa izuzetkom 1-2 situacije nisu opasnim igračima Fejenorda dopustili neku izlgedniju situaciju za gol. I onda stiže finiš prvog poluvremena kada crno-beli najpre prave prvu veliku grešku u opasnoj zoni, gube lopu i čine prekršaj, a iz opasnog prekida sa 17-18 metara Sinistera srećom pogađa živi zid. Umesto da brzo izvuku pouku iz toga, naši igrači u poslednjem minutu prvog dela čine sličnu grešku, ponovo gubitak lopte a zatim i i prekršaj – ovaj put je to bilo dosta dalje od gola, ali taj slobodnjak sa 25 metara kači nekog u zidu, vara Stevanovića i to je nažalost 1:0.

U drugom poluvremenu smo najpre gledali reprizu najvećeg dela prvog dela, da bi u 56. minutu zabeležili najkonkretniji napadački trenutak crno-belih do tog momenta – igrao se 56. minut, Rikardo je bio na 17 metara po sredini, to je bila jako dobra pozicija za šut, ali je njegov udarac bio slab i išao je pravo u golamna Fejenorda. Samo tri minuta kasnije, Partizan prima drugi pogodak, ponovo nakon velike individualne greške, gubitka lopte na 30 metara od gola, brze tranzicije domaćina i akcije sa desne strane koja završava centaršutom i golom sa par metara.

U periodu od 60. do 69. minuta videli smo 10 najkvalitetnijih minuta Paritzana u čitavom dvomeču. Najpre je Rikardo u 61. minutu primio pas Meniga i rezantnim udarcem sa ivice šesnaesterca zatresao mrežu – 2:1. Zatim je u 66. minutu Rikardo imao jako lepu šansu i da izjednači – primio je loptu na deset metara okrenut leđima golu, lepo se okrenuo i poluvolejom pokušao da postigne gol, ali ta lopta nažalost ide pravo u golmana Fejenorda. Zatim dolazi 67. minut kada crno-beli imaju kontru „3 na 2“, Jojić je desno sa loptom, a u sredini je Rikardo potpuno sam – falio je samo jesan precizniji pas i Rikardo bi imao zicer za izjednačenje! I onda 69. minut, Rikardo levo na Meniga, idealan centaršut na Markovića, ovaj utrčava, šutira glavom sa 7-8 metara, a lopta odlazi zamalo preko prečke u golaut! Šteta, zaista velika šteta za ove propuštene šanse, jer je u tim trenucima 2:2 visilo u vazduhu…

Partizan je u 90. minutu kažnjen za promašaje sredinom drugog poluvremena, to je potpuno uobičajeno, mada i nepisano pravilo u fudbalu, tako da je utakmica završila rezultatom 3:1. I ovom golu je prethodila naša individualna greška na 30-35 metara od gola, čisto da i to zabeležimo…

Kada neko u dvomeču slavi sa ukupnih 8:3 kao što je to uradio Fejenord, može mu se samo čestitati i konstatovati da je kvalitetniji tim otišao u četvrtfinale. Na kraju ćemo pohvaliti i jako lepu, fudbalsku atmosferu na jednom fantastičnom stadionu. Bila je milina boraviti na njemu i nadmetati se na travi takvog jednog stadiona protiv jakog evropskog rivala.

Partizan je imao sveukupno jednu odličnu evropsku sezonu 2021/22. Sada se okreće domaćim obavezama, a cilj se u naredna dva meseca zna – napad svim snagama na šampionsku titulu, kao i na trofej u kupu.