Nakon prvog meča grupne faze Lige konferencija Partizan sa Kipra odnosi 3 boda. Crno- beli su savladali ekipu Anortozisa rezultatom 2:0, golovima Meniga i Gomeša. Svoje utiske o meču za klupski sajt izneo je strelac prvog pogotka, Kvinsi Menig, kao i kapiteni Lazar Marković i Saša Zdjelar

Saša Zdjelar

Partizan je ostvario pobedu u prvoj utakmici, međutim sam početak je bio težak, da li vas je Anortozis nečim iznenadio?
,,Znali smo da će prvih 20 minuta napasti, to je njihov stil. Igrao sam u sličnoj zemlji kao što je ova i znao sam da oni uvek na početku utakmice prave pritisak. To smo i očekivali, ali sigurno da nije lako, igramo u gostima, pred njihovim navijačima… U prvo poluvreme smo ušli muški, dali gol na vreme, kao i u drugom poluvremenu i dobili smo utakmicu zasluženo”.
Koji trenutak je bio preloman da Partizan vrati svoju igru?
,,Prvo poluvreme kada smo uspostavili našu igru i ono što mi konstantno radimo, to je bio prelomni momenat utakmice. Zasluženo smo dobili!”
Ovo je, posle mnogo decenija, prva pobeda Partizana, zna se da smo uvek imali problema sa Kipranima?
,,Skoro 40 godina nismo pobedili ovde, to mnogo znači, uradili smo nešto dobro za nas. Jako smo zadovoljni, idemo kući sa pobedom i pripremamo se za narednu utakmicu”.

Lazar Marković

Veoma važna prva utakmica u grupnoj fazi i pobeda, posle 40 godina?
,,Mi smo igrali naš fudbal, igrali smo dobro, kvalitetno. Oni su isto dobra ekipa, prezadovoljni smo što smo pobedili. Idemo dalje, sada se okrećemo veoma bitnoj utakmici u prvenstvu. Od večeras se pripremamo za derbi”.
Da li vas je Anortozis nečim iznenadio?
,,Nije. Napravili su par šansi, mi smo se branili, dobro igrali na polukontre i kontre. Mogao je da bude veći rezultat, ali smo zadovoljni. Da su nas pre utakmice pitali za bilo kakvu pobedu, prihvatili bismo”
Misli su sad okrenute ka večitom derbiju?
,,Igramo na našem stadionu, pred našim navijačima, tako da nam ne preostaje ništa drugo nego da pobedimo!”

Kvinsi Menig

Tvoja prva utakmica u Evropi sa Partizanom i tvoj prvi pogodak nakon koga se i utakmica otvorila?
,,Moj debi u Evropi, ranije sam bio na klupi dok sam igrao u Ajaksu u Ligi šampiona, ali nisam ušao u igru. Zadovoljan sam, najvažnije je da smo pobedili, ali srećan sam i zbog mog gola”.
Rekao si da je ova utakmica i pobeda najvažnija za tebe, da li vas je Anortozis iznenadio? Na početku je bilo teško.
,,Igramo u gostima protiv dobre ekipe. I oni su išli na pobedu, ali smo mi danas bili bolji tim i odradili smo naš posao”.
Za 3 dana igramo veoma važnu utakmicu, večiti derbi?
,,Od kad sam potpisao, stalno slušam o derbiju, u nedelju ćemo konačno videti!”