Sećanje na Partizanove bebe
Meč 35. kola Superlige Srbije protiv OFK Beograda koji je na programu u subotu, 9. maja od 19.30 časova, imaće za sve navijače Partizana posebnu emociju. Tog dana prvotimci crno-belih će na teren izaći u specijalno dizajniranim majicama za ovu priliku sa motivima finalne utakmice Kupa Evropskih šampiona iz 1966. godine protiv Real Madrida, a posetioci će na semaforu pred početak susreta, kao i u pauzi između dva poluvremena, moći da odgledaju kratak dokumentarni film na istu temu.
Iako se godišnjica najznačajnijeg meča u istoriji Parnog valjka obeležava u ponedeljak, 11. maja javnost će dva dana ranije moći da pogleda mini video podsetnik realizovan od strane kreativnog tima našeg kluba.
Kroz izjave direktnih učesnika pomenutog susreta, ali i retrospektivu celokupnog učešća u KEŠ te sezone ispričana je priča o „Partizanovim bebama“ koje su potpuno zaludele Evropu i koje su u polufinalu izbacile slavni Mančester junajted.
Nažalost, trofej na kraju nije završio u Beogradu, već u Madridu, ali je sveopšti utisak fudbalske javnosti tog vremena bio da je tim trenera Abdulaha Gegića bio bolji rival. Ipak, Španci su sa dva brza gola u finišu meča poništili prednost koju je crno-belima doneo Velibor Vasović i pehar je iskliznuo iz ruku. Bila je to noć u kojoj se Partizan kao prvi tim iz Istočne Evrope borio za kontinentalnu titulu i tokom koje je svima pokazao koliko je veliki i poštovan, jer i iz Reala su te večeri priznali kako su pobedili tim koji je pokazao više od njih.
Galerija










